Lesz nagy sikoltozás: EP-küldöttség érkezik Budapestre, hogy Orbánék körmére nézzen

ORBÁN Viktor
Orbán Viktor miniszterelnök ismerteti a magyar uniós elnökség programját az Európai Parlament ülésén Strasbourgban 2024. október 9-én. Fotó: MTI/Purger Tamás

Hétfőn európai parlamenti képviselőkből álló küldöttség érkezik Magyarországra, hogy értékelje a legújabb fejleményeket a demokrácia, a jogállamiság és az alapvető jogok terén – írja a Telex.

A képviselők a háromnapos budapesti látogatásukon az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgálnak meg. Többek között

  • az igazságszolgáltatás függetlenségével,
  • a média- és a tudományos szabadsággal,
  • az átláthatósággal és a korrupcióellenes intézkedésekkel,
  • a civil társadalom helyzetével,
  • illetve az LMBTIQ-jogokkal foglalkoznak,

vagyis csupa olyasmivel, amitől az Orbán-kormánynak herótja van.

A Telex a testület bejelentését idézve azt írja, a delegáció tagjai találkozni fognak a kormány képviselőivel, a magyar Országgyűlés tagjaival, az igazságszolgáltatás, a független és helyi hatóságok képviselőivel, valamint a civil társadalom képviselőivel is az összes érintett területről.

Megtarthatja a vagyonát a minisztériumi korruciós botrány egyik főszereplője

10 luxuslakás, séflakás, „steak előkészítő helyiség” – kiszivárogtak Hatvanpuszta tervrajzai

Hadházy ma Szijjártó Péter fiának luxusutazásáról tett közzé bejegyzést

Mi történt? Elvittek egy vezető ügyészt

Mindenki megnyugodhat, elmúlt a veszély: visszavonták Ruszin-Szendi fegyverviselési engedélyét

Rendőrök jelentek meg Ruszin-Szendi Romulusz otthonában