A kormány a keddi ülésén a költségvetés előkészítéseként 21 intézkedést tartalmazó „gazdaságpolitikai akciótervet” fogadott el, amely három pilléren nyugszik:
- a jövedelmek vásárlóerejének növelésén,
- a megfizethető lakhatás biztosításán
- és a kis- és közepes vállalkozások támogatásán
– magyarázta a Miniszterelnökséget vezető miniszter szerdán Budapesten a Kormányinfón.
Gulyás Gergely szerint „a kormánypárti frakciók kérésére” a kormány döntött arról, hogy az új gazdaságpolitika legfontosabb pilléreiről nemzeti konzultációt indít. A miniszter ezt azzal indokolta: az új gazdaságpolitikához új eszközök szükségesek, és bár szerinte Brüsszelben „egyre nagyobb a hajlandóság” arra, hogy ott döntsenek ezekről, a kormány ezt nem fogadja el.
Hozzátette, a magyar választóknak van lehetősége arra, hogy véleményt mondjanak – elsősorban a választásokon, két választás közötti időszakban pedig akár nemzeti konzultáció segítségével is –, milyen eszközökkel kell egy hatékonyabb, a növekedést szolgáló gazdaságpolitikát elindítani.
Vagyis a sokszor írni, olvasni is alig tudó, kamatos kamatot számolni sem képes keménymagot fogják megkérdezni arról, ami a gazdasági miniszter feladata lenne – de mivel ő is folyamatosan vakon tapogatózik, és a hangzatos jóslatai ritkán találkoznak a valósággal, most itt az idő, hogy a „tízmillió gazdasági szakértő” vegye kezébe az irányítást.
Ismert, legutóbb a „nemzeti szuverenitásról” rendezett legalább 10,9 milliárd forintos pénzszórást a kormány. Ennek aztán az lett a hozadéka, hogy Orbánék felváltva árusítják ki hazánkat Kínának és Oroszországnak, miközben a komcsi időket idéző Szuverenitásvédelmi Hivatal a NER korruptságát leleplező civil szervezeteket támadja.