Figyelem, éppen lopnak: 2,5 milliárdot költenek el Borsodban „humán fejlesztést támogató projektre”

Indul a TOP_PLUSZ-3.1.3-23-BO2-2023-00001, a társadalmi befogadás, a kohézió, az identitás utolsó reménysugara.

szegénység, szegény, minimálbér, rászoruló

„Humán fejlesztési programok megvalósítására” (bármit is jelentsen) nyert el több mint 2,5 milliárd (!) forint európai uniós támogatást a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Önkormányzat.

A megyei önkormányzati hivatal hétfői közlése szerint a fejlesztés célja az „aktív részvétel növelése és a társadalmi előítéletek csökkentése a hátrányos helyzetű célcsoportok igényeire szabott programokkal” – írták, hozzátéve: a projektben a megye önkormányzatai mellett kormányzati, civil és érdekképviseleti szervezetekkel is együttműködnek!

A 2,513 milliárd forintos forrás segítségével több mint „1900 darab programot” (így írták) valósítanak meg, ezekkel összesen 51 280 hátrányos helyzetű embert szeretnének elérni. A pályázat célcsoportjai kiemelten a nők, a mélyszegénységben élők, a romák, a fogyatékossággal élők, a gyermekek és az idősek.

Kitértek arra, hogy a humán fejlesztést támogató projektben megtalálhatóak olyan, hátrányos helyzetű csoportoknak szóló közösségi programok is, amelyek

támogatják a társadalmi befogadást, a kohéziót, az identitás és a munkaerőpiaci kompetenciák erősítését!

Emellett figyelmet fordítanak az egészséggel kapcsolatos megelőzésre, a szociális alapszolgáltatásokhoz és a gyermekjóléti alapellátásokhoz kapcsolódó szemléletformáló programokra is – sorolja a közlemény a hasonló hírekből már jól ismert bullshit paneleket.

A programot Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye Önkormányzata a BORA 94 Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Fejlesztési Ügynökség Nonprofit Kft.-vel és a Magyar Vöröskereszt megyei szervezetével konzorciumban valósítja meg, úgyhogy ezekre a szervezetekre és „alvállalkozóikra” lesz érdemes figyelniük az oknyomozóknak.

Hogy hogyan kell elképzelni ezeket a hangzatos nevű „projekteket”, abba 2019-ben adott betekintést Hadházy Ákos.

A politikus akkor arról számolt be, hogy egy cég pl. úgy húzott be százmilliókat „sportnapok” szervezésének ürügyén, hogy ezeken a sportnapokon valójában ócska gumilabdákat rugdostak a résztvevők, egy másik EU által támogatott, a „lakosság egészségi állapotának javítását célzó” projekt keretében pedig marmonkannákat kerülgettek biciklivel.

Navracsics Tibor úgy tudja, Magyarország hatékonyan és jól hasznosítja az uniós forrásokat

Vigyázat, lopnak: egymilliárd forintból épül 3,5 km hosszú kerékpárút Zalaegerszeg és Teskánd között

Ekkora a baj? Már a falvaktól is visszakéri az uniós pénzeket az állam