Szentkirályi Alexandra úgy tudja, nem egyeztetett Vitézy Dáviddal az – úgy tudja: – „döntése” előtt

szentkiralyi-kuka (1)
Hamar a helyére került a választás után Szentkirályi Alexandra plakátja a budapesti Széll Kálmán téren. Fotó: Röviden

„A döntésemet nem előzte meg semmilyen egyeztetés Vitézy Dáviddal”

nyilatkozta az Indexnek Szentkirályi Alexandra, a Fidesz bukott főpolgármester-jelöltje, akiről péntek reggel derült ki, hogy Novák Katalin és Varga Judit után ő lett a következő női politikus, akiből bohócot csinált a Fidesz a „felsőbb érdek” miatt.

Újabb kérdésre válaszolva Szentkirályi leszögezte, hogy a visszalépés a „saját döntése” volt.

„Örülök, hogy az eddigi kampányom olyan sikeres, ami által a változás karnyújtásnyi közelségbe került. Gyurcsány embereinek kisöpréséhez kulcsfontosságú a Fővárosi Közgyűlésben egy erős Fidesz-frakció”

– magyarázta a Fidesz-KDNP listavezetője, noha tudható, hogy a kormánypártokban gyakorlatilag soha, senkinek nem lehet „saját döntése” (főleg ilyen jelentős kérdésben), hanem mindent mérnek, és végül Orbán Viktor és legszűkebb körre mondja ki az ítéletet.

Karácsony is gyorsan bejelentette, hogy kitakarítja „a maffiaként működő alvállalkozói hálózatokat” Budapestről
Haladékot kapott Budapest a kormánytól – ilyen, amikor nem Orbán próbálja bedönteni a fővárost
Több embert előállítottak, már a BL-döntő előestéjén elkezdték szétverni Budapestet a szurkolók
Hatalmas rendőri készültség van a Kálvin téren – fotó
Most közölték: akkora a forróság, hogy korlátozást vezettek be a vasúti és HÉV vonalakon
Kiszivárgott dokumentum: Orbán Viktort is az aranykonvoj-ügy felelősei közé teszi az Ügyészség