„Kedves Kínai Barátaim!” – Kőbányán is kínai nyelvű levélben kampányolnak Orbánék

orban-liu-hszi-csin-ping
Fotó: Facebook/Orbán Viktor

Budapest VIII. kerülete után Kőbányán is kínai nyelvű levelekkel agitál szavazásra a Fidesz – írja a Magyar Hang, melynek egy olvasó juttatta el a kampánykiadványt.

Ahogy a korábbi, ez az iromány is „Kedves Kínai Barátaim!” megszólítással kezdődik, a folytatásban pedig Hszi Csin-ping kínai elnök magyarországi, történelminek nevezett látogatásáról lehet olvasni.

A levélben magasztalják a kínai-magyar barátságot, melynek jegyében a Fidesz a magyarországi kínaiak szavazatát szeretné kérni. Kőbányát Budapest legdinamikusabb kerületeként írják le, és természetesen ajánlják a kormánypárt embereit: D. Kovács Róbert Antal fideszes polgármestert, valamint Gál Judit önkormányzati képviselőjelöltet.

Hogy biztosan minden fontos infót tartalmazzon a levél, beleírták a szavazóhelyiség címét, és a józsefvárosi levélhez hasonlóan ehhez is csatoltak egy szavazólap-mintát, melyen be is ikszelték a Fideszt. Az írást az említett polgármester, valamint fideszes alpolgármesterei, Radványi Gábor és Weeber Tibor szignózta.

Karácsony is gyorsan bejelentette, hogy kitakarítja „a maffiaként működő alvállalkozói hálózatokat” Budapestről
Magyar Péter reggel sajtótájékoztatót tart az Orbán-kormány „egyik legnagyobb hazugságáról”
Haladékot kapott Budapest a kormánytól – ilyen, amikor nem Orbán próbálja bedönteni a fővárost
Súlyos lelepleződés: a Fidesz nem támogatja a korrupcióellenes intézkedéseket
Kunhalmi Ágnes nekiment a kormánynak: Soha többé nem indulhatok választáson a saját hazámban?
Magyar Péter: indul a „tisztítótűz-művelet” – Az olasz maffia mintájára lesz eltakarítva a Fidesz-maffia