Deutsch Tamás Erdélyben gyalázta az EU-t és biztatta az ottaniakat szavazásra

deutsch-tamas
Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti képviselőcsoportjának vezetője az EP oktatási és kulturális szakbizottsága jövő heti budapesti látogatásáról tartott budapesti sajtótájékoztatón 2022. október 28-án. Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Nem volt még akkora tétje sem az erdélyi magyarság, sem az anyaország magyarsága sorsát illetően európai parlamenti választásnak, mint most, 2024-ben – jelentette ki Deutsch Tamás vasárnap este Csíkszeredában, ahol az RMDSZ elnökével együtt vett részt pódiumbeszélgetésen.

A Fidesz-KDNP európai parlamenti képviselője, EP-listavezetője Kelemen Hunor „megmondóest-sorozatának” meghívottjaként számos kérdésben bírálta az Európai Unió jelenlegi vezetését, de az uniós tagság nagyon értékes lehetőségeként emelte ki, hogy utat nyitott a magyar nemzet határokon átívelő újraegyesítése előtt.

„Van szavazati jogunk, Erdélyből is tudunk magyar képviselőket választani az EP-be, éljünk már ezzel a lehetőséggel!” – bíztatta a június 9-i választáson való részvételre az erdélyi magyarokat Deutsch Tamás.

Az EU-utálat különösen csúcsra jár ma: a másik Jelentős Gondolkodónk, Nagy János Tisztabereken hergelt azzal, hogy Európában máshol már templomokat rombolnak, csak aztán kiderült, hogy még arra a templomra is az unió adta a pénzt, amelyikben ezt mondta.

Deutsch Tamás: Magyar Péterrel semmi sem oké

Dojcs Tomász úgy tudja, Madyar Péter méretére testre szabják a mentelmi jogot Brüsszelben

Deutsch Tamás hatalmasat harcolt Brüsszelben az angol nyelvvel

New Yorkba utazik Deutsch Tamás, Donald Trump vasárnapi kampánynagygyűlésére

Megszólalt az ukrán jegybankelnök az Orbánék által elfogott pénzszállítók ügyében

Zelenszkij életveszélyesen megfenyegette Orbán Viktort