Vízbe hajtott egy lovaskocsi Alsónémediben, két ló elpusztult

lovaskocsi-alsonemedi
Fotó: Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság/Dabas HTP

Két ember megsérült, két ló elpusztult, amikor csatornába hajtott egy lovaskocsi Alsónémediben szombaton – közölte a Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője vasárnap.

Csámpai Attila elmondta, hogy Alsónémediben szombat este a Ványi hídnál egy lovaskocsi eddig tisztázatlan ok miatt belehajtott a csatornába. A lovaskocsi és az elé befogott két ló elmerült a vízben.

A kocsin utazó férfit és nőt kórházba szállították, miután egyikük kiúszott a partra, a másik személyt pedig horgászok mentették ki.

A lovaskocsit és az elpusztult állatokat a Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat búvárai találták meg és hozták a felszínre – közölte a szóvivő.

Rommá tört egy kisbusz eleje Alsónémedinél, a sofőr meghalt
Holttestet találtak a tatai Öreg-tóban
Halálos baleset Zagyvarékasnál, Tótvázsonynál ketten haltak meg az éjjel
Meghalt egy munkás a szegedi BYD-gyár építkezésén
Nagy baleset az M1-esen Bicskénél, összeütközött négy személyautó
Megszólalt a rendőrség a hajnali sztrádabalesetekről