Kiküldtek egy ügyészt Magyar Péter lakásához, de nem találta otthon

„Elnézést, Virág elvtárs, ez az ítélet!”

Magyar Péter
Fotó: Facebook/Magyar Péter

Tanúként hallgatnák meg egy korrupciós bűncselekménnyel kapcsolatban, „feljelentés elmulasztása miatt” Magyar Pétert, a NER-es tolvajlással szembeforduló egykori fideszes állami felsővezetőt.

Magyar csütörtök reggel a Facebook-oldalán arról számolt be, hogy a Központi Nyomozó Ügyészség egyik ügyésze szokatlan módon személyesen jelent meg a lakásánál, hogy kézbesítse számára az idézést, miután meg sem várták, hogy a postán feladott iratot átvegye.

„Mikor rákérdeztem, hogy mire ez a nagy sietség és jellemző-e, hogy egy nyomozás során olyan időpontra küldenek ki idézést, hogy szinte esély se legyen a normál kézbesítési szabályok szerint átvenni azt és hogy más ügyben is szoktak-e az idézés postára adását követően három munkanappal ügyészt küldeni a tanúként idézni kívánt állampolgár házához, nem kaptam megnyugtató választ”

– írta Magyar, azt üzenve Polt Péter legfőbb ügyésznek, hogy „legalább a látszatra ügyeljen”.

„Továbbá felszólítom, hogy azonnali hatállyal távozzon hivatalából, de mielőtt ezt megtenné, mentse fel azon ügyészeket, akik a Völner-Scahdl (és mások?) ügyében a nyomozást vezették” – írta.

Polt Péter legfőbb ügyész haladéktalanul távozzon hivatalából!Tegnap felhívott a Központi Nyomozó Ügyészség egyik…

Posted by Péter Magyar on Wednesday, March 6, 2024

Váratlanul kiengedték a börtönből Óbuda polgármesterét

Korrupt rendőröket ítéltek el a Szegedi Törvényszéken

„Ez felháborító!” Fideszes megmondó szólt vissza Orbánék fasiszta törvényjavaslata miatt

Fegyveres német férfit kaptak el a Nyugati pályaudvaron

Száraztésztát hívott vissza a forgalomból a Nébih

Gyárfás Tamás bevonult a börtönbe