Vonatbaleset Szarvaskő és Mónosbél között

vasut-sinek
Fotó: Facebook/Mávinform

Személyautóval ütközött egy Egerből Szilvásváradra közlekedő személyvonat Heves megyében, a Tardosi kőbányák vasúti átjáróban vasárnap kora délután, ezért Szarvaskő és Mónosbél között nem járnak a vonatok – közölte a Mávinform.

A vasúttársaság azt írta: az átjáróban a fénysorompó jól működött, tilos jelzést mutatott az autósoknak.

✅ Frissítés: Szarvaskő és Mónosbél között már közlekedhetnek a vonatok, a baleseti helyszínelést befejezték….

Posted by MÁVINFORM on Sunday, January 14, 2024

Hozzátették: a vonaton nem sérült meg senki, de a helyszíni szemle és a műszaki mentés ideje alatt a két állomás között nem közlekedhetnek a vonatok. Az utasokat ezalatt Mónosbél és Szilvásvárad között pótlóbusz szállítja.

A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint az egy vagonból álló vonaton ketten, míg az autóban szintén ketten utaztak, a műszaki mentést a bélapátfalvai önkormányzati tűzoltók végzik.

Vitézy Dávid újraindította, amit Lázár tönkretett: újra láthatók a MÁV késései
MÁV: Lerohadt egy vonat a Nyugatiban, fennakadás több vonalon
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vonalon, legalább két ember megsérült
Súlyos üzemzavar a MÁV-nál, leállt a teljes dél-balatoni vonatközlekedés
Szorul a hurok, átvilágítják Orbánék hazaáruló vasúti projektjét
Meghalt a székesfehérvári házomlás sérültje