Megdőlt a melegrekord Bátán: sokan a lakásban is örülnének ennyi foknak januárban

Tél Nagykanizsán
Fotó: MTI/Varga György

Megdőlt a napi melegrekord csütörtökön: a Tolna megyei Bátán 16,4 Celsius-fokot mértek – közölte Facebook-oldalán az állami meteorológia.

Azt írták: az erre a napra vonatkozó korábbi, 15,7 fokos országos melegrekordot a Baranya vármegyei Drávaszabolcson mérték 2022-ben.

REKORDENYHE NAP 🥵Megdőlt a mai napra vonatkozó 15,7 fokos országos melegrekord, amelyet Drávaszabolcson mértek…

Posted by HungaroMet Nonprofit Zrt. on Thursday, January 4, 2024

Hozzátették: az előzetes adatok alapján ezt a 2022-es rekordot több állomáson is sikerült túlszárnyalni csütörtökön, a legmagasabb hőmérsékletet Báta településen mérték, ahol 16,4 fokig melegedett a levegő.

35 fok is lehet ma, másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Kiosztották a batidai gazembert: „megtestesíti azt a Fideszt, amitől a jóérzésű magyarok napról napra nagyobb távolságot szeretnének tartani”

Kiadták a riasztást: odakozmál holnaptól, aki nem figyel

Teherautó gázolt halálra egy nőt Budapesten

Markáns hidegfront érkezik a hétvégén

Figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat