Leszakadt a felsővezeték egy elővárosi vonalon, füstölni kezdett a mozdony

vasut-sinek
Fotó: Facebook/Mávinform

Leszakadt egy felsővezeték Rákos állomás után egy, Hatvanból a Budapest Keleti pályaudvarra tartó elővárosi vonatra, és emiatt füstölni kezdett a mozdony – közölte honlapján hétfő kora reggel a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság.

A fővárosi hivatásos tűzoltók hőkamerával átvizsgálták és átszellőztették a mozdony fülkéjét. A tűzoltók segítenek átszállni az utasoknak a helyszínre küldött mentesítő járatra.

A felsővezeték helyreállításáig késni fognak az érintett vasúti szakaszon közlekedő vonatok.

Az esetről a Mávinform is beszámolt, hajnali Facebook-posztja szerint az esett miatt a gödöllői és az újszászi vonalon, valamint a Rákos-Pilisvörösvár közötti S76-os vonatok közlekedésében korlátozásokra, 25-50 perces késésekre kell számítani.

✅Helyreállították a meghibásodott felsővezetéket, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok Rákosnál. A…

Posted by MÁVINFORM on Sunday, December 17, 2023

Súlyos üzemzavar a MÁV-nál, leállt a teljes dél-balatoni vonatközlekedés
Hatalmas rendőri készültség van a Kálvin téren – fotó
Kiesett egy 24 éves férfi az ablakból a budapesti Vörösmarty utcában
Bejelentette a rendőrség: fokozott ellenőrzés jön Budapesten
Három embert ölt meg egy részeg BMW-s hajnalban Kiskunfélegyházánál
Nagy baleset az M0-son, lezártak egy szakaszt Nagytéténynél