Szervizdíjat vezethetnek be a magyar szállodákban, meg is van a mértéke

hotel, szálloda, idegenforgalom, vendéglátás
Fotó: Pixabay.com

Akárcsak a vendéglátásban, a szállodák esetén is bevezetnék a szervizdíjat – mondta el Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke a Világgazdaság podcastjában.

A szállodai szervizdíj mértéke 2-4 százalékos lenne, azaz kevesebb, mint a vendéglátásban tapasztalható 10-15 százalék. A szándék szerint ebből jutna a munkabérnél kedvezőbb adózású bevételhez az ágazat, amelyből a szállodai dolgozók teljes körét tudnák forgalom arányosan többletjövedelemhez juttatni.

A szervizdíj kapcsán nemrég megfogalmazta az erre vonatkozó kérését a kormányzat felé a szakmai szövetség. Flesch Tamás hangsúlyozta, a díj bevezetése motiváló hatású lenne a jelenlegi munkaerőhiányos helyzetben, segítene visszacsábítani, illetve megtartani a minőségi munkaerőt.

A vezető azt is mondta, szükség volna az átlagárak folyamatos növelésére, hogy az iparág vissza tudjon pattanni a koronavírus-járvány előtti teljesítményhez, ezt azonban nehezíti, hogy a magyar vendégekkel már nehéz többet fizettetni. Budapest vendégforgalmának 90 százalékát a külföldiek adják, az áremelést e vendégkör pénztárcájához szabnák.

Szijjártó Pjotr: az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar választáson

Szijjártó Pjotr: a magyarok pénzét nem Ukrajnára, hanem a magyar gyermekekre kell fordítani

Vizsgálódik a GVH, mert nagyon drágul ez az élelmiszer

Magyar Péter: Lázár János takarodjon a közéletből!

Lázár János szerint a cigányok arra valók, „hogy másnak a szaros mosdóját takarítsák”

Már a bőrünk alatt is pénz van: kimutatta a KSH, mennyit kerestek a magyarok