Időjárás

Lehűlés és özönvíz: hétvégére rendesen elromlik az időjárás, mutatjuk a friss előrejelzést

Bűnügy

Kukásokra lőttek Budapesten, ketten kórházba kerültek

Kultúra

Ingyenesen nézhető három klasszikus magyar film a Filmión vasárnap estig

Egy nő maga jelentkezett a rendőrségen, hogy prostitúcióra kényszeríti egy páros

Bottyán RóbertBottyán Róbert
Egy nő maga jelentkezett a rendőrségen, hogy prostitúcióra kényszeríti egy páros
Fotó: police.hu

Egy kétségbeesett nő tett feljelentést a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányságon és arról számolt be a nyomozóknak, hogy egy kunszentmártoni férfi és egy békéscsabai nő prostitúciós tevékenységre kényszerítették – számolt be az esetről a police.hu.

A nő elmondta, hogy nehéz anyagi körülmények között élt és a páros – kihasználva kiszolgáltatott helyzetét – 2022 decemberében rávette arra, hogy dolgozzon nekik, bocsássa áruba testét. Rögtön regisztrálták a nőt egy szexpartner kereső oldalra, majd meghatározták számára, hogy a kuncsaftok számára 0–24 órában rendelkezésre kell állnia. Több magyarországi városban is nyújtott szolgáltatást, végül februárban arra kényszerítették, hogy Svájcban folytassa a tevékenységet – olvasható a rendőrség oldalán.

A prostitúcióból befolyt összeggel a nőnek természetesen el kellett számolnia. Futtatói folyamatosan felügyelték tevékenységét, és ha a bevétellel nem megfelelően számolt el, akkor megfenyegették.

A rendőrök a nyomozás során több bizonyítékot is beszereztek, amelyek alátámasztották a nő elmondását, így 2023. szeptember 12-én elfogták a duót. A nyomozók emberkereskedelem és kényszermunka bűntettének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki őket, majd őrizetbe vételükről határoztak, és kezdeményezték letartóztatásukat.

Ezek is érdekelhetnek

Robbantással fenyegetőzött egy férfi Kisbajcson, egy nappal az esztergomi tragédia után

Orbán Viktor megszólalt az Esztergomban történt robbantás kapcsán

Halálosan megfenyegette David Pressmant egy tápiószecsői férfi, őrizetbe vették

Robbantás történt Esztergomban, egy rendőr meghalt, többen megsérültek

„8-10 métert repültek” a rendőrök a detonáció következtében – Megszólalt a TEK az esztergomi robbantásról

Kukásokra lőttek Budapesten, ketten kórházba kerültek