Másodfokú riasztást adtak ki hevesebb zivatar veszélye miatt több járásra

vihar, villámlás, zivatar

Hevesebb zivatar kialakulásának veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki néhány északkeleti járásra az Országos Meteorológiai Szolgálat kedden délután.

A veszélyjelzés szerint Szabolcs-Szatmár-Bereg megye egyes járásaiban a következő órákban hevesebb zivatarok kialakulására lehet számítani, a villámlások mellett kockázatot jelent a zivatarokat kísérő szél és jégeső is.

Másodfokú riasztást adott ki zivatarok veszélye miatt a meteorológiai szolgálatMásodfokú, narancssárga riasztást adott…

Posted by BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság on Tuesday, August 29, 2023

A meteorológiai szolgálat közölte: kedden országszerte alkalmasak a feltételek zivatarok kialakulásához, amelyek dél felől több hullámban érkeznek. A zivatarokhoz általában viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökés, jégeső és felhőszakadás társulhat. Délután, kora este délnyugaton és északkeleten előfordulhatnak heves zivatarok is erősen viharos – óránkénti 90 kilométeres sebességet meghaladó – széllökések, illetve akár 3-5 centimétert elérő jég kíséretében. Ezeken a tájakon az egymást követő zivatarcellákból lokálisan akár 35-50 millimétert meghaladó csapadék is leeshet.

A zivatarok száma és intenzitása az éjszaka folyamán várhatóan csökken, miközben északnyugaton már stabilizálódik a légkör. Szerdán főként már csak a Dunától keletre kell zivatarokra számítani.

A meteorológiai szolgálat keddre az északkeleti országrészben Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megyékre, valamint délnyugaton Zala, Somogy, Tolna és Baranya megyékre adott ki másodfokú figyelmeztetést a hevesebb zivatarok veszélye miatt.

Két hidegfront is jön – viharos széllel, jégesővel érkezik az özönvíz délután
Visszatér a kánikula, már látszik a menetrend
Jövő héten visszább vesz az időjárás, hajnalonta 10 fok is lehet
Felhőszakadásokkal, viharos széllel ér véget a hőhullám utolsó napja
Lecsapott a vihar Debrecenre, alig győzik a tűzoltók a kárelhárítást
„A helyzet egyre súlyosabb” – több településen vízkorlátozást rendeltek el