Vasárnapra elromlik az idő, mutatjuk, mi várható

Időjárás - Balaton
Fotó: MTI/Varga György

Pénteken közepesen felhős idő várható többórás napsütéssel az ország északi felén, délutántól ott néhol zápor, estétől esetleg egy-egy zivatar is kialakulhat, délen viszont derült vagy gyengén felhős lesz az ég a hét utolsó munkanapján – írja az Országos Meteorológiai Szolgálat.

A friss előrejelzés szerint pénteken élénk, többfelé erős lesz a délnyugati szél, a legmagasabb nappali hőmérséklet általában 28 és 31 fok között alakul.

Szombaton általában sok napsütés valószínű gomoly- és fátyolfelhőkkel, helyenként azonban erőteljesebb is lehet a gomolyfelhő-képződés. Néhol előfordulhat zápor, zivatar. Helyenként megélénkül a délnyugati, nyugati szél. Hajnalban 12 és 19, délután 28 és 33 fok között alakul a hőmérséklet.

A vasárnap már nem lesz ilyen kellemes: vastagabb, frontális felhőzet vonulhat át az ország felett északnyugatról délkelet, kelet felé a hét utolsó napján.

Délelőtt inkább a déli, illetve keleti országrészben lehet napsütés, délután nyugat felől süt ki egyre többfelé a nap. Több helyen előfordulhat eső, záporeső, zivatar.

A csapadékrendszer a nap folyamán nyugatról kelet felé helyeződik át. Helyenként megélénkül a déli, majd északnyugati szél, zivatarban erős lökések is lehetnek. A minimum-hőmérséklet 14 és 21, a maximum 22 és 33 fok között valószínű, keleten lesz a melegebb, a tartósabban csapadékos tájakon a hűvösebb idő.

Komoly fordulat jön az időjárásban, erre számíts a hétvégén

Fordulat jön az időjárásban, ennek most kicsit örülni lehet

Jön a felhőszakadás: újabb riasztást adott ki a meteorológiai szolgálat

Másodfokú riasztást adtak ki hevesebb zivatarok veszélye miatt számos járásra

Érkezik a vihar, itt lehet nagy baj a folytatásban

Elhalasztották a Balaton-átúszást a bizonytalan időjárás miatt