Újabb áldozatokat szedett a MÁV: több utas megsérült a Záhonyba tartó vonaton

„A megsérült utasaink elnézését kérjük!”

Megújult a vasútvonal Mezőzombor és Nyíregyháza között
Vágányok a megújult tokaji vasútállomáson 2020. augusztus 10-én. Fotó: MTI/Vajda János

„A Nyugati pályaudvarról Záhonyba tartó, Hajdúszoboszlóról 19:47-kor – 10 perc késéssel – továbbindult Nyírség InterCity (IC 626) eddig tisztázatlan okból a megengedett sebességnél gyorsabban ért be a debreceni vasútállomásra” – kezdte legújabb magyarázkodását a Mávinform csütörtökön a Facebook-oldalán.

A posztban ezúttal arról számolnak be, hogy a váltóknál a kocsik kilengése miatt csomagok estek le a csomagtartóról.

„Néhány utas könnyebb, zúzódásos, horzsolásos sérülést szenvedett, mentőt nem kellett hívni”

– olvasható a bejegyzésben, mely hozzáteszi, az IC ezután nem is közlekedett tovább, az utasok a következő, Debrecenből elindult személyvonattal és Tokaj InterCity-vel folytathatták útjukat.

A Nyugati pályaudvarról Záhonyba tartó, Hajdúszoboszlóról 19:47-kor – 10 perc késéssel – továbbindult Nyírség InterCity…

Posted by MÁVINFORM on Thursday, July 20, 2023

Az eset okát kivizsgálják, „a megsérült utasaink elnézését kérjük” – zárul a poszt.

Emlékezetes, a hét elején több utas megégett a Debrecenből Fehérgyarmatra tartó vonaton, akkor mentők szállították kórházba a sérülteket.

Vitézy Dávid újraindította, amit Lázár tönkretett: újra láthatók a MÁV késései
MÁV: Lerohadt egy vonat a Nyugatiban, fennakadás több vonalon
Kisiklott egy vonat a békéscsabai vonalon, legalább két ember megsérült
Hangfelvétel: választási csaláson kapták a Fidesz két képviselőjelöltjét
Halálos baleset Zagyvarékasnál, Tótvázsonynál ketten haltak meg az éjjel
Meghalt egy munkás a szegedi BYD-gyár építkezésén