„Nagy segítség ez a magyar családoknak”: Kárpát-medencei lovasprogram indul

NÉMETH Zsolt; POTÁPI Árpád János
Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára (b2) és Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke (b) a 32. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) közéleti programjainak megnyitóján az erdélyi Tusnádfürdőn 2023. július 19-án. Fotó: MTI/Veres Nándor

Az egész Kárpát-medencére kiterjedő lovasprogram indul – jelentette be a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára szerdán Tusnádfürdőn.

Potápi Árpád János a „szavazatmagyarok” éves körbeudvarlásán arról magyarázott, hogy a lovas sport és a lovas kultúra „a nemzeti kultúránk fontos része”, és különösen igaz ez a székely kultúra esetében. Hozzátette ugyanakkor: a 24. órában vannak, hogy a lovas kultúrát meg tudják mutatni a fiataloknak!

A programot tavaly Erdélyben kezdték, 220 millió forint támogatást osztottak szét 75 lovasegyesület számára. Ezzel 1500-1800 gyermek heti rendszerességgel történő edzését, sportolását tudták támogatni.

A lovasprogramot – amelyre várhatóan 400 millió forint áll majd rendelkezésre – kiterjesztik az egész Kárpát-medencére. A nyílt pályázatok előkészítése folyamatban van, Potápi (és a magyarországi adófizetők nem különb) reményei szerint elbírálásuk szeptember végéig megtörténhet.

Meghalt Potápi Árpád János nemzetpolitikai államtitkár

Milliókkal tömte ki a kormány az Ismerős Arcok zenekart, hogy reklámozzák a Magyar Honvédséget

Fejenként 100 ezret kapnak a határon túli iskolások a magyar kormánytól

Magyar Péter kiosztotta a „latte avokádóról” hupákoló Orbánt: ebből nem lesz randi Claudia Schifferrel

Gulyás szerint nem érett uniós tagságra az az ország, ahol kényszersorozottakat halálra vernek, pedig nálunk pár gramm fűért is simán halálra vernek

Mi történt? Lengyelország végleg hazarendelte a budapesti nagykövetét