Nem kér Budapest a vegyianyag-elosztóból, még a Fidesz is megszavazta Karácsony javaslatát

Rendeletmódosítással akadályozzák meg a vegyianyag-feldolgozó létrehozását.

karacsony-gergely
Karácsony Gergely főpolgármester a Fővárosi Közgyűlés ülésén a Városházán 2023. június 28-án. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Rendeletmódosítás megindításáról döntött szerdán a Fővárosi Közgyűlés, hogy így akadályozza meg egy vegyianyag-lerakat létrehozását Soroksáron.

Karácsony Gergely főpolgármester elmondta, a módosítás elindításának célja, hogy megvédjék a területet azon – a sajtóban megjelent – tervektől, miszerint a kormány és kínai partnerei az európai akkumulátorgyártáshoz szükséges veszélyes vegyianyagok bázisát Budapestre szeretnék telepíteni.

A főpolgármester javaslatát – amely Soroksár érintett területeire vonatkozóan a főváros településszerkezeti terve és rendezési szabályzata módosításának megindításáról szól – egyhangúlag támogatta a közgyűlés, tehát még a fideszesek is a saját környezetkárosító, kínai mutyis kormányuk akarata ellen szavazott.

Visszautalt az Államkincstár 10,2 milliárd forintot a főváros számlájára

Karácsony Gergely riadót fújt: ha ezt meg lehet tenni, akkor senki nincs biztonságban

Hadházy beszólt Dobrevnek: Ebben a rendszerben annak lehet óriásplakátja, akinek a Fidesz megengedi

Megtiltotta a rendőrség a fővárosi Pride-ot – Karácsony: Pride lesz, és pont

„Miniszterelnök elvtárs, ki kellene már bújni a nők szoknyája mögül”

A Pride-dal beégtek, most a rakparton szórakozó fiatalok kapcsán ütné a fővárost egy fideszes „civil szervezet”