Gabonatárolóban gázolta halálra munkatársát egy férfi, most emeltek vádat ellene

Halálos baleset gondatlan okozása miatt emeltek vádat egy zalai férfi ellen, aki egy gabonatárolóban pótkocsis traktorjával halálra gázolta munkatársát még tavaly nyáron.

A Zala Vármegyei Főügyészség szerdán azt közölte, a 48 éves férfi és munkatársa a gősfai gabonatárolóban a közeli termőföldekről mezőgazdasági vontatóval beszállított gabonát tárolta be. Miután a vádlott, traktorával hátramenetben ürítette a szállítmányát, kiszállt a járműből, és megegyezett a kollégájával, hogy ha végeztek a betárolással, a sértett fogja majd rakodógéppel összetolni a csarnokban leöntött gabonát.

A férfi ezt követően visszaült a járműbe, hogy kiálljon a csarnokból, és a traktor mögött álló munkatársa is jelezte, hogy elindulhat. A könnyebb kihajtás érdekében ekkor a vádlott először hátramenetbe kapcsolt, de közben nem győződött meg a mögötte álló kollégája pontos helyzetéről, akin emiatt átgázolt a járműszerelvény pótkocsijával. Az áldozat súlyos koponya- és gerincsérüléseket szenvedett és a helyszínen életét vesztette.

A Zalaegerszegi Járási Ügyészség halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat a férfi ellen, indítványozva felfüggesztett börtönbüntetés kiszabását, valamint a járművezetéstől való eltiltást.

Hankó Balázs feljelenti Dobrev Klárát

Újabb gyanúsítások a Szőlő utcai javítóintézet ügyében

Kislányáról készített pornóképeket egy férfi – egyelőre nem tudni, hogy fideszes-e

Orbán bosszúszomja csillapíthatatlan: vádat emeltek Iványi Gáborék ellen csoportosan elkövetett erőszak miatt

Rágyújtotta a házat haragosára, jogerősen hét év fegyházbüntetést kapott

Letaroltak a rendőrök egy vétlen civilt, miközben egy drogos ámokfutót próbáltak elfogni