Brutális földrengés Törökországban, legkevesebb 284 halott, Szíriában is rengeteg az áldozat

A hajnali katasztrófában ezernél is több épület összedőlt, több száz ember meghalt.

torokorszag-foldrenges
Fotó: Twitter/VanessaBeeley

Legkevesebb 284 halottjuk és 2323 sérültjük van a hajnali törökországi földrengéseknek, amelyek 10 tartományt érintenek – közölte Fuat Oktay török alelnök hétfőn ankarai sajtótájékoztatóján.

Oktay arról is beszámolt, hogy a katasztrófában legalább 1710 épület összeomlott. Ismertette azt is, hogy eddig 78 utórengést regisztráltak, amelyek közül három haladta meg a 6-os erősséget, a legerősebb pedig 6,6-os erősségű volt.

A török katasztrófavédelem adatai szerint helyi idő szerint 4 óra 17 perckor a dél-törökországi Kahramanmaras tartomány Pazarcik körzetében 7,4-es erősségű földrengés következett be, amelyet 4 óra 26 perckor a délkelet-törökországi Gaziantep tartomány Nurdagi körzetében egy 6,4-es erősségű, majd 4 óra 36 perckor Gaziantep Islahiye körzetében egy 6,5-ös erősségű rengés követett.

Szíriában is több mint 230 ember halt meg a hajnali földrengésben, a sebesültek száma eléri hatszázat – hangzott el a a szíriai állami tévében.

A földrengés Libanonban és Cipruson is érezhető volt.

Földrengés volt a magyar-szerb-román hármashatár közelében

Földrengés volt Magyarországon

Földrengés volt Pécs térségében

Földrengés volt New York környékén, az Egyesült Államok sűrűn lakott keleti partvidékén

Trump megint hülyére vette Orbán Viktort

Óriási áramkimaradás Prága jelentős részén, egyelőre nem tudják, mi történt