Emberölés miatt letartóztattak egy klinikai ápolót Pécsen

Emberölés miatt elrendelte a Pécsi Járásbíróság egy férfi letartóztatását, aki a gyanú szerint próbaidős klinikai ápolóként egy idős, magatehetetlen beteg halálát okozta még tavaly decemberben.

A Pécsi Törvényszék tájékoztatása szerint a férfi egy klinika Covid-részlegén próbaidős ápolóként dolgozott, amikor december 17-én egy ott fekvő idős, beteg nő vénájába 50 milliliternyi kálium-kloridot fecskendezett, emiatt a sértett heveny káliummérgezés következtében kialakult szívelégtelenség miatt azonnal meghalt.

A járásbíróság a bűncselekmény elhárítására idős koránál vagy fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének alapos gyanúja miatt egy hónapra rendelte el a férfi letartóztatását.

Az ügyész a bíróság végzését tudomásul vette, a gyanúsított és védője – enyhébb kényszerintézkedés alkalmazása érdekében – fellebbezést jelentettek be, így a határozat nem végleges – olvasható a tájékoztatásban.

Szülőket ítéltek fegyházbüntetésre hároméves gyermekük megöléséért Pécsett

Megöltek egy embert Pécsen

Öngyilkos lett egy kétgyermekes anya a NAV épületében

Szexuális visszaélés és szeméremsértés egy pécsi középiskolában

24 éve tűnt el egy ajkai férfi, most novemberben derült ki, hogy mi történt vele

Késsel fenyegetőzött egy férfi egy budapesti óvodában, ablakon át menekítették a gyerekeket