Baleset

Gyerekeket szállító busz borult árokba Kőszegnél, sok sérült

Bűnügy

Megöltek egy férfit egy miskolci áruház parkolójában

Baleset

Durva baleset történt az M3-ason, ketten meghaltak

Balog Zoltán: Isten gyermekként akar velünk lenni

A Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal polgári tagozata díjjal tavaly kitüntetett Balog Zoltán, a Dunamelléki Református Egyházkerület püspöke, az emberi erőforrások volt minisztere a Budapest-Hold utcai Református Egyházközség templomában 2021. január 19-én.
A Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal polgári tagozata díjjal tavaly kitüntetett Balog Zoltán, a Dunamelléki Református Egyházkerület püspöke, az emberi erőforrások volt minisztere a Budapest-Hold utcai Református Egyházközség templomában 2021. január 19-én. Fotó: MTI/Cseke Csilla

Isten gyermekként akar velünk lenni, és azt kéri, hogy kövessük őt gyermeksége útján – állította Balog Zoltán, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke karácsonyi ünnepi istentiszteletén vasárnap Budapesten, a Hold utcai református templomban.

Minden gyermek születése csoda, amellyel az élet Ura azt üzeni, hogy nincs vége a teremtésnek, az élet élni akar. Minden gyermek új remény, hogy megmaradhat, nemcsak a születés, hanem a gyermekség csodája is. Karácsonykor ez a csoda jött el a világba – magyarázta a volt fideszes miniszter.

A jézusi gyermekség csodája azonban súlyos provokáció is. Isten képes ilyen védtelenül, ilyen kiszolgáltatottan megjelenni a világban, és mielőtt a segítségére akarnánk sietni, azt mondja, ez így van rendjén, ő így adja magát a világnak – jelentette ki Balog Zoltán.

Ez is érdekelhet: Horrorbaleset szenteste az M8-as autópályán: kirepült a sofőr az autóból

Kapcsolódó hírek

Halálos baleset történt Kisszállás térségében

Ütköztek, majd lángba borult a személyautó az M86-os gyorsforgalmin

106 újabb református értelmiségi követeli a tróger fideszes Balog Zoltán „püspök” lemondását

Balog már akkor a pedofilsegítő érdekében kavart, amikor még tanácsadó sem volt – a DK válaszokat követel

Balog Zoltán újabb tisztségéről mondott le

49 ingatlant kapott meg ingyen a református egyház az államtól Balog Zoltán elnöksége alatt

A református egyház megszerezte a Törökbálinti Tüdőgyógyintézetet

Balog Zoltán tovább kapaszkodik a pozícióiba, az újabb „reformpedofil” fejlemények után is

Saját egyházának tagjai jelentik fel Balog Zoltánt

Írd te a Röviden híreit! Szerkesztő-újságírót keresünk, részletek itt!