Eltemették Csapó Gábort

CSAPÓ Gábor
Csapó Gábor ravatala a Farkasréti temetőben 2022. december 14-én. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A Farkasréti Temetőben végső nyugalomra helyezték a november 27-én 72 esztendős korában elhunyt Csapó Gábor olimpiai, világ- és Európa-bajnok vízilabdázót.

A pólós társadalom nevében a korábbi vasasos csapattárs, Faragó Tamás búcsúzott tőle, az olimpiai közösséget képviselve pedig – amint arról a magyar szövetség a megemlékezésében beszámolt – Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke tartott gyászbeszédet.

Csapó Gábor – sportági becenevén Dudi – 1970-ben került a válogatottba, és a nemzeti csapat kulcsemberének számított: 1973-ban a belgrádi világbajnokságon győztes csapat egyik legjobbja volt. Pályafutásának csúcsát az aranyéremmel zárult 1976-os montreali olimpia jelentette, de tagja volt az 1980-as moszkvai olimpián harmadik helyezett együttesnek is. Szerepelt a Bécsben (1974) és Jönköpingben (1977) Eb-győztes válogatottban is. Éremgyűjteményét három világbajnoki (1975, 1978, 1982) és egy Eb-ezüstérem (1983) egészíti ki. A magyar válogatottban 1970-től 1983-ig 272 alkalommal játszott. Rendíthetetlen oszlopa volt a Bajnokcsapatok Európa Kupáját, Kupagyőztesek Európa Kupáját és bajnokságok sorozatát nyerő Vasasnak is.

Magyar Péter: indul a „tisztítótűz-művelet” – Az olasz maffia mintájára lesz eltakarítva a Fidesz-maffia
Magyar Péter: a Visegrádi Négyek együttműködése újra él!
Mégsem terjeszti be a kormány a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló javaslatot a jövő héten
Külföldi újságban gyalázza a magyar kormányt Sulyok Tamás
Tovább hazudozik a Fidesz, miután elbukott a Sulyok nevű trógerjük puccskísérlete
Az Alkotmánybíróság is elhajtotta Sulyok Tamást – Magyar Péter: megbukott, távoznia kell