Betiltottak több kínai technológiai eszközt Amerikában

Nemzetbiztonsági kockázatokra hivatkozva.

HUAWEI Mate 10 Pro
Egy Huawei Mate 10 Pro telefon.

Az amerikai hírközlési hatóság megtiltotta több kínai telekommunikációs vállalat új eszközeinek engedélyezését nemzetbiztonsági kockázatokra hivatkozva.

A Szövetségi Kommunikációs Bizottság (US Federal Communication Commission) pénteken jelentette be, hogy elfogadta az intézkedés végső szabályait, amelyek nyomán a kínai Huawei Technologies és ZTE új eszközeinek engedélyezését megtiltják, emellett behozatali és értékesítési tilalmat vezetnek be több más kínai telekommunikációs vállalat eszközeire.

A hírközlési hatóság elnöke, Jessica Rosenworcel közölte, hogy „az új szabályok fontos részét képezik azoknak a lépéseknek, amelyek védelmet nyújtanak az amerikai embereknek a nemzetbiztonsági fenyegetésekkel szemben, ide értve a távközlést is”.

A hírközlési hatóság (FCC) elnöke a múlt hónapban terjesztette szabályozási javaslatát a testület másik három tagja elé, akik egyhangúlag hagyták jóvá.

Összenő: Orbán Viktor a Kínai Kommunista Párt titkárával tárgyalt Budapesten

Orbán ismét az erdélyieknek puncsol, miután a magyargyűlölő bálványa elbukott

Viharos szupercella közeleg, így rohan át az országon

Szijjártó bejelentette, hogy most a Kaukázusban fog békét teremteni az Orbán-kormány

Orbán Viktor: Nagy győzelem

Embernek sem tekinti már a Fidesz a melegeket, üzent Karácsony Gergely a miniszternek