Magaslesadót vezet be januártól egy Baranya megyei település

magasles, vadászlesz
Magasles Buzsák közelében. Fotó: dka.oszk.hu/Bagoly

Vadászlesenként 50 ezer forint adót kell fizetni januártól a baranyai Nagydobszán – vette észre a Telex az erről szóló önkormányzati rendeletet.

Az adó alanya az a vadásztársaság, aki a naptári év első napján a vadkárért felelős. Az a társaság, melynek csupán egyetlen vadászlese van a község területén, adómentesnek minősül.

Az adót évente két egyenlő részletben, március 15-ig és szeptember 15-ig várja a Szigetvárhoz közeli falu.

Magyar Péter: a Visegrádi Négyek együttműködése újra él!
Mégsem terjeszti be a kormány a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló javaslatot a jövő héten
Külföldi újságban gyalázza a magyar kormányt Sulyok Tamás
Tovább hazudozik a Fidesz, miután elbukott a Sulyok nevű trógerjük puccskísérlete
Az Alkotmánybíróság is elhajtotta Sulyok Tamást – Magyar Péter: megbukott, távoznia kell
Köpni utánuk: újabb adag propagandistát rúgtak ki, ezúttal a Magyar Nemzettől