Most jött: hét megyére adtak ki riasztást

Figyelmeztető előrejelzést adott ki a Dunántúl nyugati, déli területeire az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap éjfélig a tartós, sűrű köd miatt.

Mint írták, elsősorban a magasabban fekvő, felhőben lévő dombvidéki, hegyvidéki területeken egészen az időszak végéig tartósan korlátozott látási viszonyok várhatók. Síkvidéken ezek átmeneti javulását követően ma este, éjjel ismét leginkább Dunántúl nyugati, déli megyéiben számíthatunk tartós, helyenként sűrű köd képződésére, terjeszkedésére.

figyelmeztetes

Forrás: met.hu

Vasárnap napközben a köd újfent egyre többfelé ritkul, illetve rétegfelhőzetté alakul át – olvasható a figyelmeztetésben.

Érkezik a hidegfront! Már látszik, mikor lélegezhetünk fel
42 foknál is melegebb lehet, „nagyon erős” UV-B sugárzásra figyelmeztetnek szombaton
Magyar Péter: Soha nem volt még példa arra, ami a következő 4 napban jön
Érkezik az év első nagy hőhulláma, szombattól másodfokú hőségriasztás lép életbe
Fokozódik a helyzet: akár a legmagasabb szintű, piros riasztást is kiadhatják
Heves zivatarok érkeznek jéggel, erős széllökéssel