Tűz ütött ki, nem jár az M1-es metró a Deák tér és az Oktogon között

m1-metro-kisfoldalatti
Fotó: Facebook/Artem Borschagovskiy

Jármű-meghibásodás miatt nem közlekedik az M1-es metró a Deák Ferenc tér és az Oktogon között – közölte a Budapesti Közlekedési Központ hétfő reggel.

A kimaradt szakaszon pótlóbusz, illetve 105-ös és a 178-as autóbusz igénybevételét ajánlja a BKK.

A Fővárosi Katasztrófavédelmi Főigazgatóság azt közölte, hogy vezetékek égtek, illetve izzottak két kocsi között.

A metró tűzjelzője beindult, az állomást az utasok elhagyták. Az egységek a tüzet több porral oltóval fékezték meg, majd megkezdték a helyszín átszellőztetését. A metró érintett részét a biztonság kedvéért hőkamerával is átvizsgálták.

Haladékot kapott Budapest a kormánytól – ilyen, amikor nem Orbán próbálja bedönteni a fővárost
Több embert előállítottak, már a BL-döntő előestéjén elkezdték szétverni Budapestet a szurkolók
Hatalmas rendőri készültség van a Kálvin téren – fotó
Kiesett egy 24 éves férfi az ablakból a budapesti Vörösmarty utcában
Halálos baleset Zagyvarékasnál, Tótvázsonynál ketten haltak meg az éjjel
Meghalt egy munkás a szegedi BYD-gyár építkezésén