100 elhunytról, 12 ezernél több új COVID-osról tájékoztattak szerdán

Koronavírus - A Szent László Kórház koronavírusos betegek
Védőfelszerelést viselő orvosok ultrahangos vizsgálatot végeznek a koronavírussal fertőzött betegek fogadására kialakított intenzív osztályon a Szent László Kórházban 2021. április 12-én. Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Az előző héten 12 157 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta 2 048 547-re nőtt az azonosított fertőzöttek száma – közölte szerdán a múlt heti összesített adatokat a koronavirus.gov.hu

A jelentésből kiderül: a múlt héten 100, többségében idős, krónikus beteg életét követelte a koronavírus-fertőzés, így az elhunytak száma 47 291-re emelkedett.

A gyógyultak száma 1 962 698, az aktív fertőzötteké 38 558. Jelenleg 978 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 23-an vannak lélegeztetőgépen. Hatósági házi karanténban 1641-en vannak.

Mint írják, a koronavírus ellen beoltottak száma 6 416 363, közülük 6 202 522-en a második, 3 894 442-en a harmadik, 334 870-en pedig már a negyedik oltásukat is megkapták.

Óriási áramkimaradás Prága jelentős részén, egyelőre nem tudják, mi történt

„Káosz, szétesés, összeomlás, hazugság” – Durva megszorítást rendelt el a kormány

Újabb számok mutatják: tovább nőtt a Tisza Párt előnye

Új járatok indítását jelentette be a MÁV

Orbán nem áll le, megfenyegette a több százezer Pride-felvonulót

Leállt a teljes baleseti sebészeti ellátás a Szent János Kórházban