Nagyot nyert a fideszes jelölt a XVI. kerületi időközi választáson

Horváth Ádám (Fidesz-KDNP) nyerte Budapest 16. kerületének 2. egyéni választókerületében tartott időközi önkormányzati választást vasárnap.

Az egyéni választókerületben a képviselő lemondása miatt tartottak időközi önkormányzati választást, amelyen öt jelölt indult, a névjegyzékben 5472 szavazásra jogosult szerepelt.

Horváth 944 szavazattal (68,16 százalék) nyerte el az önkormányzati képviselői helyet.

Farkas Adrián, a választási iroda adatai szerint független jelölt 205 szavazatot kapott (14,8 százalék). Kertész Edit, a DK jelöltje 176 szavazattal (12,71 százalék) harmadik lett, Schaffer Viktor független jelölt 53 szavazatot kapott (3,83 százalék), Horváth Márt Zsolt, a Munkáspárt és az ISZOMM jelölje pedig hetet, ami a leadott szavazatok 0,51 százaléka – közölte a Nemzeti Választási Iroda.

Vége a pártnak? Lázadnak Orbán minyonjai: „Átvert minket a Fidesz”
Szépen telnek a fogdák: újabb fideszest vettek őrizetbe
Karácsony is gyorsan bejelentette, hogy kitakarítja „a maffiaként működő alvállalkozói hálózatokat” Budapestről
Magyar Péter reggel sajtótájékoztatót tart az Orbán-kormány „egyik legnagyobb hazugságáról”
Akkora a forróság, hogy korlátozást vezettek be a vasúti és HÉV vonalakon
Kiszivárgott dokumentum: Orbán Viktort is az aranykonvoj-ügy felelősei közé teszi az Ügyészség