Szijjártó most éppen amiatt hisztériázik, hogy Georgia nem kapta meg az EU-tagjelölti státuszt

„Ez tiszteletlenség a georgiai nemzettel szemben”, sértődött meg helyettük is.

Szijjártó Péter
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter felszólal a nemzetközi atomenergiai konferencián Bécsben 2020. február 10-én. Fotó: MTI/KKM/Borsos Mátyás

Ukrajna és Moldova mellett Georgiának is meg kellett volna kapnia az európai uniós tagjelölti státuszt, ennek elmaradása megmagyarázhatatlan, érthetetlen és Európa szempontjából is káros – sivalkodott Szijjártó Péter – állítólag jelenleg még magyar – külgazdasági és külügyminiszter pénteken Tbilisziben.

A minisztérium közleménye szerint a tárcavezető a georgiai kollégájával, Ilja Darcsiasvilivel közös sajtótájékoztatóján üdvözölte, hogy a csütörtöki brüsszeli EU-csúcstalálkozón Ukrajna és Moldova megkapta a tagjelöltséget, de kiemelte, hogy ezt Georgiának is meg kellett volna adnia a közösségnek!

„Ha az Európai Unióban lenne akár csak egy pici stratégiai látásmód is, akkor a tagjelölti státuszt Georgia tegnap meg kellett volna, hogy kapja” – méltatlankodott az Európai Uniót ahol csak érő, ott köpködő putyinista külügyminiszter.

„A tegnapi brüsszeli döntés ellentétes az EU megerősítésének céljával, újabb elfecsérelt lehetőséget jelent, ráadásul tiszteletlenség a georgiai nemzettel szemben” – hergelődött Szijjártó.

Botrány: magyar kémeket fogtak el Ukrajnában

Kisiklott egy speciális teherszállító vonat, pótlóbusz jár Hegyeshalom és Rajka között

Elhajtották az amerikaiak Orbán dollárügyi szaremberét, egyelőre nem tud a magyar civilek ellen áskálódni

Leminősítette az Egyesült Államokat a Moody’s

Itt a külügy válasza a kémbotrányra

Kiadták a figyelmeztetést: zivatarok csapnak le országszerte