Már az OMV-nél is csak korlátozott mennyiséget lehet tankolni

A MOL-hoz hasonlóan náluk is csak 50 liter üzemanyag tankolható hatósági áron.

Gépjárművenként legfeljebb 50 liter üzemanyag tankolható hatósági áron az OMV kutakon, a kannába, hordóba tankolt üzemanyagért pedig piaci árat számítanak fel péntektől – közölte az OMV, minden bizonnyal a MOL hasonló lépésére reagálva.

Hozzátették: a 7,5 tonna feletti járművek (tehergépjárművek, kamionok, buszok) és a 3,5 tonna feletti külföldi rendszámú járművek kizárólag a nagynyomású kútoszlopoknál tankolhatnak, piaci áron.

A MOL ugyancsak pénteken jelentette be, hogy az eddigi 100 liter helyett mostantól a normál kútoszlopon maximum 50 liter üzemanyagot lehet egyszerre tankolni. A korlátozást – amely a cégnél nemcsak a hatósági áras, hanem az összes üzemanyagra vonatkozik – a vásárlók kiszolgálásának biztosításával és a töltőállomások zavartalan működésével indokolta a magyar olajtársaság.

Meg kell nyitni a stratégiai benzintartalékokat az OMV finomítójának leállása miatt
Vége a pártnak? Lázadnak Orbán minyonjai: „Átvert minket a Fidesz”
Akkora a forróság, hogy korlátozást vezettek be a vasúti és HÉV vonalakon
Kiszivárgott dokumentum: Orbán Viktort is az aranykonvoj-ügy felelősei közé teszi az Ügyészség
Magyar Péter: Soha nem volt még példa arra, ami a következő 4 napban jön
Vége a Megafonnak, holnap lapátra kerül az utolsó propagandista, már a bútorokat is eladták