Riasztották a honvédség Gripenjeit

gripen_hm
Fotó: honvedelem.hu/Kertész László

Egy török utasszállítót ért bombafenyegetés miatt riasztották a Magyar Honvédség Gripenjeit hétfő délután.

A Honvédelmi Minisztérium közleménye szerint egy török felségjelzésű Airbus utasszállító repülőgép bombafenyegetést kapott, ezért a NATO déli Egyesített Légi Hadműveleti Központ riasztotta a légvédelmi készültséget ellátó vadászgépeket.

A Lengyelország felől érkező gép Balassagyarmat térségében lépett be a magyar légtérbe. A géppár az utasszállítót a román országhatárig kísérte, majd visszatértek a kecskeméti repülőbázisra – jelezte a HM.

Magyar Péter: a Visegrádi Négyek együttműködése újra él!
Mégsem terjeszti be a kormány a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló javaslatot a jövő héten
Külföldi újságban gyalázza a magyar kormányt Sulyok Tamás
Tovább hazudozik a Fidesz, miután elbukott a Sulyok nevű trógerjük puccskísérlete
Az Alkotmánybíróság is elhajtotta Sulyok Tamást – Magyar Péter: megbukott, távoznia kell
Köpni utánuk: újabb adag propagandistát rúgtak ki, ezúttal a Magyar Nemzettől