Zivatarveszély miatt országszerte figyelmeztetéseket adtak ki keddre

zivatar, eső

Zivatarveszély miatt az ország nagy részére elsőfokú figyelmeztetést adott ki keddre az Országos Meteorológiai Szolgálat. Veszélyjelzésükben azt írták:

kedden napközben a záporok mellett szinte az ország teljes területén van esély zivatarok kialakulására, amelyeket jégdarazápor is kísérhet.

Zivatarveszély miatt Budapestre, Pest, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Tolna és Veszprém megyére adták ki az elsőfokú figyelmeztetést.

zivatar

Forrás: met.hu

A hét további részében is többször lehetnek elszórtan záporok. Az évszakhoz képes hűvös idő után, a hét második felében melegedés várható.

42 foknál is melegebb lehet, „nagyon erős” UV-B sugárzásra figyelmeztetnek szombaton
Magyar Péter: Soha nem volt még példa arra, ami a következő 4 napban jön
Érkezik az év első nagy hőhulláma, szombattól másodfokú hőségriasztás lép életbe
Fokozódik a helyzet: akár a legmagasabb szintű, piros riasztást is kiadhatják
Heves zivatarok érkeznek jéggel, erős széllökéssel
Heves zivatarok érkeznek, kiadták a figyelmeztetést