Már több mint 16 ezer menedékes kérelmet regisztráltak Magyarországon

mav-zahony-menekultek
Ukrajnai menekültek és segítők a záhonyi vasútállomáson. Fotó: Facebook/MÁVINFORM

Putyin véres háborújának kezdete óta, vasárnap reggel 6 óráig már 16 347 menedékes kérelmet regisztrált Magyarországon az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság.

Az idegenrendészet vasárnapi közleményében azt írta: a hétvégén is érkeznek a fővárosi, Harmat utca 131. szám alatt található ügyfélszolgálatukra az orosz agresszió elől menekülők. A menedékes státus iránti kérelmeket az ünnepek alatt is be lehet nyújtani – hívták fel a figyelmet.

A főigazgatóság dolgozói folyamatosan rögzítik a külföldiek adatait és kérelmeit, hogy a szükséges tartózkodásra jogosító okmányokkal lássák el a segítséget kérőket – áll a közleményben, mely egyébként következetesen csak „orosz-ukrán konfliktust” emleget.

Hol vagy, Békemenet? Gyerekek is megsérültek egy Kijevet ért orosz légitámadásban

Magyarlakta területet bombáznak az oroszok, Szijjártó még csak leírni sem merte a szót

Gulyás szerint nem érett uniós tagságra az az ország, ahol kényszersorozottakat halálra vernek, pedig nálunk pár gramm fűért is simán halálra vernek

Trump megint hülyére vette Orbán Viktort

Magyar Péter: A rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett

Orbán dühöng, miután a legújabb dili szerint sorra állnak be a külföldi cégek a Tisza mögé