Putyin gratulált magyarországi miniszterelnökének a választási győzelemhez

Orbán Viktor, Vlagyimir Putyin
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Gratulált Vlagyimir Putyin orosz agresszor Orbán Viktornak a Fidesz-Magyar Polgári Szövetség párt és a szövetségesei által a parlamenti választásokon elért eredményhez.

„V. V. Putyin orosz elnök üdvözlő táviratot küldött Orbán Viktor magyar miniszterelnöknek abból az alkalomból, hogy a pártja által vezetett koalíció győzött a magyarországi parlamenti választáson” – állt a Kreml hétfői közleményében.

A Kreml szerint Putyin kifejezte reményét, hogy „a nehéz nemzetközi helyzet ellenére a kétoldalú partneri kapcsolatok további fejlődése teljes mértékben megfelel majd Oroszország és Magyarország népe érdekeinek”.

A TASZSZ ehhez hozzáfűzte, hogy Orbán Viktor hétfőre virradóra jelentette be pártja győzelmét a vasárnap tartott parlamenti választásokon. A hírügynökség a Nemzeti Választási Irodára hivatkozva azt írta, hogy a Fidesz és kereszténydemokrata szövetségesei a 199 képviselői helyből 135-re számíthatnak az egykamarás magyar parlamentben.

Holtan találtak egy idős nőt a lakásában

Új járatok indítását jelentette be a MÁV

Orbán nem áll le, megfenyegette a több százezer Pride-felvonulót

Újabb számok mutatják: tovább nőtt a Tisza Párt előnye

„Káosz, szétesés, összeomlás, hazugság” – Durva megszorítást rendelt el a kormány

Óriási áramkimaradás Prága jelentős részén, egyelőre nem tudják, mi történt