Ukrán hatóság: az orosz hadsereg átvette az ellenőrzést a zaporizzsjai atomerőmű felett

Éjszaka már tűz is volt Európa legnagyobb atomerőművében.

Az orosz hadsereg átvette az ellenőrzést a zaporizzsjai atomerőmű felett – közölte a RIA Novosztyi orosz hírügynökség pénteken az ukrán nukleáris szabályozási felügyeletre hivatkozva.

Az ukrajnai Zaporizzsja megye katonai kormányzata a felügyeletre hivatkozva – a hírügynökség szerint – közölte azt is, hogy a régióban a háttérsugárzás normális.

Az objektum területén korábban tűz volt, amelyet eloltottak.

A RIA Novosztyi idézte Dmitro Orlovot, Enerhodar polgármesterét – a létesítmény ennek a városnak a területén található – arról, hogy a településen és az erőműben nem folynak harcok.

Most jelentette be Magyar Péter: megvan az egyezség Ukrajnával
Újabb fideszes kampányhazugság dőlt meg, ezzel is átverték Orbánék a szavazóikat
Megszólalt a kormány az Ukrajnából érkező áruk ügyében
Itt a fordulat, a külügy máris elérte az ukránoknál, amit Orbán Viktornak nem sikerült
Orbán Anita: Magyarország újra európai országként viselkedik
Őrizetbe vették Semjén Zsolt haverját Csehországban, gyanús fehér anyagot találtak a csomagtartójában