7053 új fertőzöttről, 94 elhunytról tájékoztattak kedden

BUJDOSÓ László
Bujdosó László osztályvezető főorvos Pfizer-BioNtech vakcinából készült koronavírus elleni védőoltást ad be egy egészségügyi dolgozónak a veszprémi Csolnoky Ferenc Kórházban 2021. január 9-én. Fotó: MTI/Vasvári Tamás

7053 új fertőzöttet igazoltak hétfőről keddre Magyarországon, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 657 615 nőtt a beazonosított fertőzöttek száma.

A koronavirus.gov.hu friss összesítése szerint az elmúlt 24 órában elhunyt 94 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 42 069 főre emelkedett. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 384 170 fő, az aktív fertőzöttek száma 231 376 fő. 5167 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 176-an vannak lélegeztetőgépen.

Hétfőn, a hétvégi adatokat közölve 33 716 új fertőzöttről és 234 elhunytról számoltak be.

Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház infektológus főorvosa a koronavírus-járvány ötödik hulláma kapcsán a napokban azt mondta, még egy-két hétig „nem lélegezhetünk fel, de bízzunk benne”, hogy ez nemsokára bekövetkezik.

Mostanra egyébként 6 375 020 főre nőtt az oltottak száma, közülük 6 123 154 fő már a második, 3 738 393 fő pedig már a harmadik oltását is felvette.

Szijjártó bejelentette, hogy most a Kaukázusban fog békét teremteni az Orbán-kormány

Tömegbaleset az M7-esen, hatalmas a torlódás, sérültek

Fidesz-közeli vállalkozó küldhette rá a provokátorokat Magyar Péterék nagyváradi rendezvényére

Leégett egy faház Pilisborosjenőn, egy ember meghalt

Dojcs Tomász úgy tudja, Madyar Péter méretére testre szabják a mentelmi jogot Brüsszelben

Ma is vergődik Orbán, rendkívüli tanácskozást hívott össze