Viharos széllel, hózáporokkal érkeznek a hidegfrontok

Motorkocsi közlekedik télen Eger és Szilvásvárad közötti
Fotó: MTI/Máthé Zoltán

A ködös, csapadékmentes hétvége után hétfőn fordulat áll be hazánk időjárásában; erős, viharos szél kíséretében egy hidegfront éri el az országot – jelezte az Időkép.

A fronttal csapadék is érkezik, hajnalban már a Dunántúlon, délutántól északon, északkeleten havas esőre és hózáporok kialakulására kell számítani. Reggel -7, +2, napközben 3-10 fok között alakul a hőmérséklet.

Az előrejelzés szerint kedden túlnyomóan napos, szeles idő várható csapadék nélkül. Hajnalban -6, +1, délután 3-8 fok között alakul a hőmérséklet.

Szerdán változóan felhős-napos időre van kilátás, számottevő csapadék nem várható. Délután 1-9 fokig emelkedik a hőmérséklet, keleten lesz hidegebb. Csütörtökön egy újabb, viharos széllel érkező hidegfront okoz majd elszórtan záporokat, hózáporokat.

Szokatlan időjárás közelít a hétvégére

Visszatért a hókáosz: ezt kell tudni most – akár 15 centi hó is lehet

Újabb meglepetéseket tartogat az időjárás: még a havazás is visszatér

Váratlan fordulatot vesz az időjárás

Olvad a jég, többen beszakadtak a Balatonba

Nagy meglepetést hoz az időjárás vasárnap