Közel 4 milliárd pluszpénzt folyat Orbán a terrorelhárításba

A kormány további 127 milliárd forintot is átcsoportosított.

TEK
A Terrorelhárítási Központ (TEK) egyik munkatársa Budapesten, a Nyugati pályaudvaron 2016. december 20-án. Fotó: MTI/Balogh Zoltán

3,95 milliárd forint pluszpénzt kap a Belügyminisztérium egy, a hétfői Magyar Közlönyben megjelent friss, „a terrorellenes intézkedések megvalósításához kapcsolódó kiadások fejezeti kezelésű előirányzat túllépésének jóváhagyásáról” kormányhatározat szerint.

A kormányhatározat azonnali hatállyal életbe lép, az összegről maga Orbán Viktor döntött.

A hvg.hu azt írja, a kormány további 127 milliárd forintot is átcsoportosított, 100 milliárd megy a Pénzügyminisztériumhoz; a felsőoktatásra és a Digitális Kormányzati Ügynökség beruházásokra 8-8; a kulturális intézményekre, közgyűjteményekre 6, a büntetés-végrehajtásra pedig 2 milliárd jut.

Orbán Viktor kedvenc újságja: „Gyere le te faszszopó hazaáruló, szétbasszuk a fejedet!!!”
Török Gábor: Orbán Viktor és Magyar Péter között egyre jobban kirajzolódik egy fontos különbség
Mire készül? Az orosz nagykövetség mellett fotózták le Orbán Viktort
Orbán magánhadseregét is utolérte a kormányzati daráló
Viszik el a korrupt fideszeseket! Bús Balázs, és még öt ember már őrizetben
Eldőlt: nem kap élethosszig tartó fizetést Sulyok Tamás, Schmitt Pál és Novák Katalin sem