Újabb hidegfront érkezik, mutatjuk az előrejelzést

Időjárás - Villámlás Nagykanizsánál
Fotó: MTI/Varga György

Kedden még országszerte napos időre számíthatunk 30 fok feletti meleggel, és csapadék sem várható, az Időkép előrejelzése szerint azonban szerdán újabb hidegfront éri el hazánkat, dörgést, villámlást ígérve.

A hét harmadik napján élénk, erős lehet az északnyugati szél, északkeleten és az Alpokalján várható égzengés. A prognózis szerint azonban a zivatarok várhatóan gyorsan mozognak majd és nem is lesznek hosszú életűek, nagy esőkre, heves viharokra a jelek szerint szerencsére nem kell majd számítani.

Csütörtökön északkeleten és a Dunántúlon pattanhatnak ki gyengébb záporok. Várhatóan sok lesz a napsütés, a szél sem lesz erős, 27-32 fokot mutat majd a hőmérő.

Péntektől visszatér a túlnyomóan száraz, napos idő, az ország legtöbb pontján 30 fok fölötti értékekre számíthatunk.

Akkora a pánik, hogy Sulyok Tamást is elzavarták Erdélybe

Kiadták a riasztást: odakozmál holnaptól, aki nem figyel

35 fok is lehet ma, másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Markáns hidegfront érkezik a hétvégén

Figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat

Összeomlott a balatoni vasúti közlekedés, Lázár János kussol, Hegyi Zsolt azonnali vizsgálatot rendelt el