Indoklás nélkül cserélte le az egyik fontos államtitkárát Orbán Viktor

Áder János köztársasági elnök július 31-i hatállyal felmentette tisztségéből Biró Marcellt, a Miniszterelnöki Kormányiroda közigazgatási államtitkárát – szúrta ki a Telex a Magyar Közlönyben. Bíró Marcell felmentését Orbán Viktor javasolta.

A miniszterelnök már meg is találta az új embert a pozícióra, Biró helyét Bordás Gábor veszi át augusztus 1-jétől.

Biró Marcell 2010 óta dolgozik a kormányban. Megfordult a Navracsics Tibor vezette közigazgatási tárcánál, majd annak államtitkára lett. Négy éve a külügyminisztériumba is követte Navracsicsot, majd Szijjártó hivatalba lépésével távoznia kellett. Egy évig Pintér Sándor kabinetfőnöke volt, később Rogán Antal minisztériumában a kabinetiroda közigazgatási államtitkára lett. 2018 májusa óta vezette a kizárólag a kormányfőnek alárendelt Miniszterelnöki Kormányirodát.

Orbán Viktor kedvenc újságja: „Gyere le te faszszopó hazaáruló, szétbasszuk a fejedet!!!”
Török Gábor: Orbán Viktor és Magyar Péter között egyre jobban kirajzolódik egy fontos különbség
Mire készül? Az orosz nagykövetség mellett fotózták le Orbán Viktort
Megszólalt Orbán Viktor: a „nagy sikerű” DPK után újabb akciócsapatot ígér
Viszik el a korrupt fideszeseket! Bús Balázs, és még öt ember már őrizetben
Eldőlt: nem kap élethosszig tartó fizetést Sulyok Tamás, Schmitt Pál és Novák Katalin sem