186 elhunyt beteg, 2584 új fertőzött csütörtökre

A kisvárdai Felső-Szabolcsi Kórház koronavírusos betegeket
Megigazítják egy lélegeztetett beteg maszkját a Felső-Szabolcsi Kórház koronavírussal fertőzött betegek ellátására kialakított intenzív osztályán Kisvárdán 2021. április 13-án. Fotó: MTI/Balázs Attila

Meghalt 186, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 2584 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést – közölte a koronavirus.gov.hu csütörtökön.

A kormányzati portálon azt írták: 776 983-ra nőtt a Magyarországon azonosított fertőzöttek száma. Az elhunytaké 27 358-ra, a gyógyultaké 503 697-re emelkedett. Az aktív fertőzöttek száma 245 928. Kórházban 5554 koronavírusos beteget ápolnak, közülük 662-en vannak lélegeztetőgépen. Hatósági házi karanténban 31 133-an vannak, a mintavételek száma 5 349 792-re nőtt.

Azt is írták, eddig 3 870 222 embert oltottak be Magyarországon, közülük 1 822 655-en már a második adag vakcinát is megkapták.

Súlyos fertőzés terjed Magyarországon, megszólalt a Semmelweis Egyetem

Államtitkár: több tucat kórház felújítását állította meg a Tisza Párt

Újabb telepen jelent meg a ragadós száj- és körömfájás vírus

Magyar Péter húsvéti üzenetet küldött Orbánnak

Meghalt egy ember Kismaroson

Mocskos, fertőző wellness-szállót záratott be a NAV