Hadházy leleplezte Orbán hazugságát a nemzeti konzultációról

Az „emberekre” kenné a kormányfő, hogy az elhibázott járványkezelés csúcsán újra kell nyitnia az iskolákat.

Orbán Viktor
Orbán VIktor a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című propagandaműsorában 2021. március 26-án. Fotó: Facebook/Orbán VIktor

Orbán Viktor a pénteki, Kossuth rádiós interjújában arról magyarázott, hogy a nemzeti konzultációban szavaztak róla az emberek, hogy ki kell nyitni az iskolákat.

Hadházy Ákos független parlamenti képviselő szúrta ki, hogy a miniszterelnök – fogalmazzunk úgy – komoly önellentmondásba keveredett, ugyanis

a konzultációban egyetlen kérdés sem szólt az iskolákról, hiszen akkor még nem is voltak zárva.

„Ugye, nekünk volt egy nemzeti konzultációnk, amely nagyon világosan megmondta, hogy milyen lépéseknek kell egymás után történniük. Abban azért részt vett vagy 500-600 ezer ember, emlékeim szerint. Van is egy remek sorrendem. Tehát azt mondták a nemzeti konzultáción, hogy először az iskolákat kell kinyitni, aztán az éttermeket, aztán a szállodákat és utána a jeggyel látogatható kulturális, sportrendezvényeket, mozikat, konditermeket” – mondta Orbán Viktor a rádióban, de a nemzeti konzultáció kérdései között nagyítóval sem találni olyan kérdést, amely az iskolákra vonatkozna:

nemzeti-konzultacio-2021

Forrás: nemzetikonzultacio.kormany.hu

Orbán Viktor elvesztette a perét, amit azért indított, mert szerinte nem is akarta egy rokonának megszerezni a Spart
Orbán Viktor kedvenc újságja: „Gyere le te faszszopó hazaáruló, szétbasszuk a fejedet!!!”
Török Gábor: Orbán Viktor és Magyar Péter között egyre jobban kirajzolódik egy fontos különbség
Mire készül? Az orosz nagykövetség mellett fotózták le Orbán Viktort
Magyar Péter: a hőség miatt otthoni munkavégzést rendelt el a kormány a közszférában
Hosszú listát tett közzé Magyar Péter a Tisza első 50 napjának eredményeiről