Milliárdos bevételű vállalkozást ad az állam a Szeged-Csanádi Egyházmegyének

A következő 15 évben legfeljebb miniszteri engedéllyel adhatják el.

Kiss-Rigó László
Kiss-Rigó László szeged-csanádi püspök Brzózka Marek szobrászművész Teleki Pált ábrázoló szobrának leleplezésekor Szegeden 2020. október 21-én. Fotó: MTI/Rosta Tibor

Ingyen adja át a magyar állam a Katolikus Egyház Szeged-Csanádi Egyházmegyéjének a Szegedi Fonalfeldolgozó Zrt.-t, jelent meg a határozat a Magyar Közlöny szerdai számában.

A hvg.hu cikke megjegyzi, a SZEFO Zrt. éves árbevétele egymilliárd forint, adózott eredménye évek óta 10-20 millió forint között mozog.

A Közlönyben közzétettek szerint a cég részvényeit ingyen adják át annak a Szeged-Csanádi Egyházmegyének, amit Kiss-Rigó László püspök vezet.

A határozat alapján az egyházmegye a következő 15 évben legfeljebb miniszteri engedéllyel adhatja el a SZEFO Zrt.-t.

Magyar Péter: indul a „tisztítótűz-művelet” – Az olasz maffia mintájára lesz eltakarítva a Fidesz-maffia
Magyar Péter: a Visegrádi Négyek együttműködése újra él!
Mégsem terjeszti be a kormány a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló javaslatot a jövő héten
Külföldi újságban gyalázza a magyar kormányt Sulyok Tamás
Tovább hazudozik a Fidesz, miután elbukott a Sulyok nevű trógerjük puccskísérlete
Az Alkotmánybíróság is elhajtotta Sulyok Tamást – Magyar Péter: megbukott, távoznia kell