Kiadták a figyelmeztetést: sűrű köd várható csütörtökön

Három megye kivételével mindenhol rossz látási viszonyokra kell készülni.

Köd Zalában
Fotó: MTI/Varga György

Többfelé tartós, sűrű ködre figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Szerda este kiadott veszélyjelzésük szerint Budapestre, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna és Zala megyére adtak ki figyelmeztetést csütörtökre.

kod-tobb-megye

Forrás: met.hu

Az előrejelzésben azt írták: a ködös tájakon szitálás is lehet. Majd a késő délelőtti óráktól nyugat felől egyre többfelé várható eső, zápor, a Dunántúlon néhol zivatar is kialakulhat. Megélénkül, néhol meg is erősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 4-10 Celsius-fok között alakul. A legmagasabb hőmérséklet 12-17 fok között várható.

Magyar Péter: Soha nem volt még példa arra, ami a következő 4 napban jön
Érkezik az év első nagy hőhulláma, szombattól másodfokú hőségriasztás lép életbe
Fokozódik a helyzet: akár a legmagasabb szintű, piros riasztást is kiadhatják
Heves zivatarok érkeznek jéggel, erős széllökéssel
Heves zivatarok érkeznek, kiadták a figyelmeztetést
Elszabadul a nyár, vasárnap már 30 fok is lehet