Nem nyugszik a kormány, jövőre beindul a KATA szigorítása

Az államtitkár szerint a legextrémebb esetben is „csak 26,9 százalék” lesz az adóteher.

dolgozó, munkás, home office, irodista
Fotó: Pixabay/SnapwireSnaps

Jövőre a szabályokat kijátszó nagy cégek már nem élhetnek vissza a kisadózó vállalkozások tételes adójával, az ezt biztosító 2021. január 1-jén hatályba lépő változások a mintegy 340 ezer katást, a lakosságnak értékesítő mikrovállalkozásokat egyáltalán nem érintik – magyarázta Izer Norbert, nem különösebben kitérve arra, hogy sok tisztességes vállalkozót ugyanakkor keményen megrövidít vagy trükközésre kényszerít az álságos szigorítás.

A Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára felidézte: az érdekképviseleti szervek és az adótanácsadó cégek szinte kivétel nélkül kérték, hogy a tisztességes vállalkozások érdekében a Pénzügyminisztérium változtasson a szabályozáson.

Azt már nem idézte fel, hogy ugyanezen szervezetek aztán sorra tiltakoztak a fűnyíróelven megszületett változtatások miatt.

Mostantól ugyanis ha egy vállalkozó egy cégnek hárommillió forint felett ad ki számlát egy év alatt, akkor az adóteher jelentősen növekszik majd, ez pedig nem ritka azon vállalkozók esetében, akik jellemzően kevés megbízónak szolgáltatnak, de nagy értékben.

Izer Norbert szerint azonban az adóterhelés még a legextrémebb esetben is „rendkívül kedvező”, hiszen még akkor is „csak 26,9 százalék” a teljes adóteher, ha csak egy ügyfele van a katásnak, akitől 12 millió forintot kap.

„A nyáron érkezett újabb javaslatra, amely a katások többségére kiterjedő, általános adóemelést és bürokratikus tehernövekedést szorgalmazott, a kormány válasza egyértelmű. Az adócsökkentés kormánya kiáll a kisvállalkozások mellett, azért, hogy a jellemzően magánszemélyeknek értékesítő mintegy 340 ezer mikrovállalkozás terhei minimálisan se növekedjenek és továbbra is az Európai Unió egyik legegyszerűbb és legalacsonyabb mértékű közterhét fizethessék” – magyarázta sajátosan Izer Norbert.

A magánszemélyeknek kiállított számlákat is látni fogja a NAV áprilistól

Ezt is elcseszték: megint nő az infláció, 4,6 százalékkal drágultak az árak júniusban

Orbán Viktor úgy tudja, a fiataloknak akar segíteni a kormány az új hitelprogrammal

Összeomlás: 1,3 százalékkal csökkent az ipari termelés egy hónap alatt

Bezár a répcelaki sajtgyár, Németországba kerül át a népszerű sajtok gyártása

Ismét nagyot változik a benzin és a gázolaj ára szombaton