Viharok érkeznek szerdán, mutatjuk óráról órára

Nyomában továbbra is 23-29 fok közötti maximumok várhatók, de a hétvége már őszies fordulatot ígér.

vihar
Fotó: Pixabay.com

Az Időkép előrejelzése szerint egy Nyugat-Európa fölött kimélyülő ciklon áramlási rendszere éri el hazánkat, ami miatt szerdán a száraz, napsütéses időt felhők, zivatarok váltják.

Mint írják, délelőtt csak néhol, délutántól kezdődően nyugat, délnyugat felől már több helyen kialakulhatnak záporok, zivatarok, kezdetben főként a Dunántúlon, estefelé a középső, éjjel, illetve csütörtök hajnalban a keleti országrészben.

A Dunántúl keleti felén akár rendszerbe is szerveződhetnek a zivatarok, melyek kelet-északkelet felé haladva este a főváros környékét is elérhetik:

A meteorológusok szerint a zivatarokhoz nagy mennyiségű csapadék, heves villámtevékenység és erős, viharos kifutószél társulhat. Az égzengést nem kíséri nagy lehűlés,

továbbra is 23-29 fok közötti maximumokat mérhetünk majd.

Csütörtökön már inkább északkeleten van esély némi dörgésre, villámlásra, míg délen és keleten derűs időre van kilátás.

Pénteken aztán egy hullámzó hidegfront közelíti meg térségünket, mely a hétvégére őszies fordulatot ígér – írják.

Pokoli hőség jön: már ami csütörtökig látszik, az is emberpróbáló

Robog felénk a hidegfront: felhőszakadással, jégesővel tarolja le a fél országot

Visszatér a kánikula, perzselő forróság vár ránk a héten

Befesti a MÁV a síneket, hogy ne melegedjenek annyira

„Miniszterelnök elvtárs, ki kellene már bújni a nők szoknyája mögül”

Érkezik a hidegfront: már pontosan látszik, mi vár ránk a hétvégén