Itt a friss időjárás-előrejelzés: 32 fok is lehet a hétvégén

Sőt, a jövő hét első napaiban is száraz, meleg idő várható.

Vízimentők a Balatonon
Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Forró, nyárias napok jönnek szeptember második hétvégéjén, a napsütést pedig legfeljebb fátyolfelhők zavarhatják meg, minden együtt lesz tehát egy talán utolsó strandoláshoz.

Az Időkép előrejelzése szerint pénteken marad a megszokott derű, csapadék nem várható, az Alföldön helyenként élénk lehet az északkeleti szél. Hajnalban 8-15, napközben 25-30 fok várható.

Szombaton is verőfényes napsütésben lesz részünk, délután szaporodhatnak meg csupán a fátyolfelhők, az eső viszont elkerül minket. A délkeletire forduló szél néhol megélénkülhet, 27-31 fokot mutat majd a hőmérő.

A vasárnap sem hoz szerencsére eltérést, délután 26-32 fokig melegedhet a levegő.

És hogy még jobb hírt mondjunk: a jövő hét első napaiban is száraz, meleg idő várható.

Érdemes strandolásban gondolkodni, a Balaton vize 22-23 fokig melegszik a hétvégén, ugyanakkor figyeljünk az erős UV-B sugárzásra, vigyünk naptejet a vízpartra.

Szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat is arról számolt be, hogy visszatér a 30 fok feletti hőség.

Komoly fordulat jön – megszólalt a HungaroMet

Tartogat meglepetéseket az időjárás a jövő hétre is, mutatjuk

Szokatlan időjárás közelít a hétvégére

Visszatért a hókáosz: ezt kell tudni most – akár 15 centi hó is lehet

Újabb meglepetéseket tartogat az időjárás: még a havazás is visszatér

Váratlan fordulatot vesz az időjárás