Közlekedés

Megszólalt a MÁV, miután az osztrákok levágták a magyar vonatokat a nyugat-európai hálózatról

Bűnügy

Beteg állatok: homokot, kavicsot tömtek egy kisfiú szájába Borsodban, életveszélyes állapotba került

Kultúra

Tömeges kirúgás kezdődött a Petőfi Rádiónál, a zenei szerkesztő is ment a levesbe

Leleplezték a nemzeti konzultációt: 25 órányi videót tett fel valaki a Youtubera arról, ahogy egy robot válaszolgat a kérdésekre

RövidenRöviden
A visszaküldött nemzeti konzultációs kérdőívek feldolgozását végzi egy szakember a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. XIV. kerületi telephelyén 2017. december 2-án.
A visszaküldött nemzeti konzultációs kérdőívek feldolgozását végzi egy szakember a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. XIV. kerületi telephelyén 2017. december 2-án. Fotó: MTI/Balogh Zoltán

Egy „Nerbot” nevű felhasználó 18 darab, összesen 25 órányi videót töltött fel a Youtubera, melyen az látható, hogy valamilyen automatizmus hamis nevekkel, véletlenszerű válaszokkal tölti ki a kormány nemzeti konzultációjának legutóbbi online felületét.

A leghosszabb videó több, mint 8 órás, ez augusztus másodikán került fel az oldalra. A képernyőfelvételek arról tanúskodnak, hogy (amennyiben nincs gyorsítva a videó),

kb. 10 másodpercenként küld be a robot egy új kamu-kitöltést a rendszerbe.

A videókra Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő hívta fel a figyelmet hétfő reggel. Hadházy megjegyzi:

„Nem tudható, hogy a Nerbot nevű felhasználó kicsoda: lehet, hogy egy kormányzati megrendelésre dolgozó programozó, aki a hamis szavazatokat gyártotta, de közben feltámadt a lelkiismerete és dokumentálta, nyilvánosságra hozta a csalást. Lehet éppenséggel egy ellenzéki gondolkodású hekker is a videó feltöltője, aki csak meg akarta mutatni, hogy mennyire sebezhető, kijátszható a rendszer. Akárhogy is: mindkét esetben megbizonyosodott, milyen egyszerűen csalhat a kormány.”

A nemzeti konzultáció lezárultáról Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szombaton azt mondta, ezúttal is nagy sikert könyvelhet el a kormány:

„a mostani konzultáció volt eddig a második legnépszerűbb a kitöltők száma alapján”.

Ezek is érdekelhetnek

Újabb lélegeztetőgépekre írt ki gyanús tendert a Magyar Honvédség, miközben 16 ezer gép rohad a raktárban

Elzavarták a biztonságiak a pórnépet a miniszternek és főispánnak fenntartott székekről a szekszárdi szüreti fesztiválon

Tiborcz üzlettársa nem titkolhatja tovább a Bosnyák téri „244 milliárd forintos gödör” mutyiját

Őrizetbe vett rendőrkapitány: Hadházy szerint Pintér Sándor is sáros az ügyben

Orbán Viktor is gratulált a „kisújszállási asszonyságnak”

Karikó Katalin és Drew Weissman kapja az orvosi-élettani Nobel-díjat