Belefulladt egy férfi a Lupa-tóba

Hőség a Lupa-tónál
Strandolók kánikulában a budakalászi Lupa-tónál 2020. augusztus 9-én. Fotó: MTI/Mohai Balázs

Vízbe fulladt egy férfi csütörtökön a Lupa Beachen, a „VIP-strand” résznél – tudta meg a baleset egyik szemtanújától az Index.

A lap olvasója szerint a parttól hét-nyolc méterre egy férfi kapálózott, majd elmerült, amit két lány látott. Két civil srác elkezdte keresni, majd kb. tíz perc múlva két vízi mentő is érkezett. Az egyik civil megtalálta, és négyen a partra húzták, de már nem lehetett megmenteni, túl késő volt.

Az információt később Seller András, a Szegedi Vízimentő és Tűzoltó Szakszolgálat elnöke pontosította. Tájékoztatása szerint a vízimentők

azért érkeztek később a helyszínre, mert nem értesítette őket senki az esetről.

Csak tíz perc múlva kapták a riasztást, és bár fél perc alatt a helyszínen voltak, a fiatal férfit már nem sikerült újraéleszteni.

Fejbe lőtt holttestet találtak a Balatonban
Holttestet találtak a tatai Öreg-tóban
Halálos baleset Zagyvarékasnál, Tótvázsonynál ketten haltak meg az éjjel
Meghalt egy munkás a szegedi BYD-gyár építkezésén
Nagy baleset az M1-esen Bicskénél, összeütközött négy személyautó
Megszólalt a rendőrség a hajnali sztrádabalesetekről